گت بلاگز اخبار اجتماعی هشدار ترافیکی جهت پایتخت کشور عزیزمان ایران ۹۷

معاون حمل‌ونقل وزارت راه و شهرسازی هشدار داد هرگونه دعوت مستقیم و غیرمستقیم شهروندان به استفاده از ناوگان حمل‌ونقل عمومی در شرایط فعلی اشتباه محض هست، چراکه پای

هشدار ترافیکی جهت پایتخت کشور عزیزمان ایران ۹۷

هشدار ترافیکی جهت پایتخت کشور عزیزمان ایران ۹۷

عبارات مهم : ایران

معاون حمل ونقل وزارت راه و شهرسازی هشدار داد هرگونه دعوت مستقیم و غیرمستقیم شهروندان به استفاده از ناوگان حمل ونقل عمومی در شرایط فعلی اشتباه محض هست، چراکه پایتخت کشور عزیزمان ایران اصلا سیستم حمل ونقل عمومی یکپارچه و کارآمد ندارد و ظرفیت ناوگان موجود نیز در حال حاضر فراتر از حد اشباع هست. این هشدار در حالی مطرح شد که شهرداری پایتخت کشور عزیزمان ایران پیش مصوبه اجرای طرح ترافیک تازه در سال ۹۷ را که موجب زیاد کردن دست کم ۸ درصدی تقاضای سفر با حمل ونقل عمومی می شود، دریافت کرده هست.

به گزارش دنیای اقتصاد، مهرداد تقی زاده در پنل تخصصی روش های تسریع در اجرای توسعه حمل ونقل محور (T.O.D) با اشاره به اوضاع نامناسب حمل ونقل عمومی در پایتخت و بسیاری از کلان شهرهای دیگر، مدیریت شهری و سیاست گذاران کلان را به صراحت از تشویق شهروندان به استفاده از حمل ونقل عمومی بر حذر داشت. وی با اشاره به ناکافی بودن خطوط مترو و ناوگان اتوبوسرانی پایتخت کشور عزیزمان ایران در شرایط فعلی، به عنوان کسی که هر از چند گاهی از این امکان به جای خودروی شخصی جهت سفرهای درون شهری استفاده می کند، این طور قضاوت کرد که پایتخت کشور عزیزمان ایران فاقد «سیستم حمل ونقل عمومی یکپارچه و کارآمد» بوده و با توجه به نبود ظرفیت کافی در شبکه مترو و اتوبوسرانی، ترغیب شهروندان به استفاده از حمل ونقل عمومی در این شرایط اشتباه محض است.

هشدار ترافیکی جهت پایتخت کشور عزیزمان ایران ۹۷

به اعتقاد تقی زاده، نتیجه دعوت به استفاده بیش از پیش از حمل ونقل عمومی در شرایط فعلی این است که شهروندان با مشاهده اوضاع نامناسب مترو و اتوبوسرانی به لحاظ وقت انتظار اوج و ازدحام در ایستگاه ها، جهت هر لحظه نسبت به سیستم حمل ونقل عمومی بدبین می شوند و حتی اگر خودروی شخصی نداشته باشند، قطعا به هر قیمتی که شده، یک ماشین خریداری می کنند. در این بین شهروندانی که بضاعت مالی چندانی نداشته باشند، خودروی دست دوم و آلاینده ای خریداری خواهند کرد که تردد با آن به مسئله آلودگی هوا نیز دامن می زند.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر یارانه ای که به استفاده از خودروی شخصی تعلق می گیرد، بسیار زیاد و تقریبا ۱۰ برابر یارانه ای است که به توسعه و تجهیز سیستم حمل ونقل عمومی پرداخت می شود، افزود: هنگامی که سوبسید پرداخت می شود، حاوی یک خبر به شهروندان هست. در واقع مسوولان با پرداخت سوبسید این خبر را می دهند که از خودروی شخصی استفاده کنید. در چنین شرایطی آیا شهروندان نباید چنین کنند و از یارانه پرداختی بهره مند شوند؟ تحلیل معاون وزیر راه و شهرسازی از شرایط فعلی نشان می دهد اجرای هر سیاستی که تقاضا جهت حمل ونقل عمومی را در شرایط کنونی زیاد کردن دهد، شهر را با مسئله جدی روبه رو می کند.

معاون حمل‌ونقل وزارت راه و شهرسازی هشدار داد هرگونه دعوت مستقیم و غیرمستقیم شهروندان به استفاده از ناوگان حمل‌ونقل عمومی در شرایط فعلی اشتباه محض هست، چراکه پای

این در حالی است که شهرداری پایتخت کشور عزیزمان ایران اخیرا توانست پیش مصوبه اجرای نسخه تازه طرح ترافیک را از شورای ترافیک پایتخت کشور عزیزمان ایران دریافت کند؛ طرحی که برابر برآوردهای اولیه معاونت حمل ونقل و ترافیک شهرداری تهران، تقاضای سفر با ناوگان حمل ونقل عمومی اشباع پایتخت را دست کم ۸ درصد زیاد کردن خواهد داد. به گزارش «دنیای اقتصاد»، محسن پورسیدآقایی، معاون حمل ونقل و ترافیک شهردار پایتخت کشور عزیزمان ایران نیز در بخشی از این پنل، با اعلام رونمایی از طرح جامع کم کردن آلودگی هوای شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران طی مراسمی در روز سه شنبه هفته جاری، خاطرنشان کرد: شهرداری پایتخت کشور عزیزمان ایران طرح جامعی را تدوین کرده که بر اساس آن قادر خواهیم بود ظرف مدت چهار سال مسئله آلودگی هوای پایتخت کشور عزیزمان ایران را حل کنیم.

واژه های کلیدی: ایران | ترافیک | ترافیک | استفاده | اجرای طرح | هوای پایتخت | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz